Prima înfrângere pentru Politehnica Iași în cantonamentul din Turcia

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 75

Written by  Jul 03, 2019

Formația Politehnica Iași a fost învinsă marți seară, scor 0-1 (0-1), de echipa ucraineană Vorskla Poltava, în al treilea meci amical disputat în cantonamentul din Turcia.

Ucraienii au marcat unicul gol în minutul 22, iar în finalul primei reprize ieșeni au avut o bară prin Panțîru.

Antrenorul Mihai Teja a început cu următoarea „11“: Rusu – Gallego, Frăsinescu, Chelaru, Panțîru – Rus, Loshaj – Danale (36 Carlone), Teixeira, Haddou – Sabin Moldovan (30 Zaharia.

În repriza a doua au mai jucat: Târnovanu, Pipoș, Bălan, Passaglia, Negrea și Francisc Cristea.

Meciul s-a disputat la baza de pregătire a lui Fenerbahce.

În primele două meciuri amicale din Turcia, ieșenii au câștigat cu scorul de 2-0 cu Khabarovsk și 2-1 cu Banants Erevan.

Joi, Politehnica Iași va diputa ultimul meci amical în Turcia, cu echipa macedoneană Shkupi, iar vineri delegația ieșeană va reveni acasă.

(Sursa: Realitateadeiasi.net)