Sport

Sport

Sport (2891)

CSM Poli Iaşi îşi poate lua adio de la play-off după eşecul cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe suferit la Braşov, luni seară. Deşi au condus cu 1-0 şi au avut meciul în mână, elevii lui Flavius Stoican au cedat cu 1-2 şi au rămas la şapte puncte în spatele Astrei, ocupanta locului 6. Preşedintele grupării din Copou, Adrian Ambrosie, admite că jocul echipei a fost slab, în special în repriza a doua, dar a criticat arbitrajul lui George Găman.

Gimnastica ritmică ieșeană încheie anul cu noi succese de prestigiu. Acestea au fost obținute la al IV-lea turneu internațional Memorialul „ Angel Fernandez Cordoba” de la Ciudad de León (Spania), care a avut loc între 8 și 10 decembrie.

Seria neagră a celor de la Sepsi s-a încheiat, dupa 2-1 cu CSM Poli Iași.

Antrenorul echipei de fotbal Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Eugen Neagoe, a declarat că speră într-un arbitraj corect la meciul de luni, cu Poli Iași, iar echipa cea mai bună să câștige.

Ionel Dănciulescu, directorul sportiv de la Dinamo, a confirmat discuţiile pentru trecerea la CSM Poli Iaşi. Fostul golgheter din "Ştefan cel Mare" a dezvăluit că Flavius Stoican, antrenorul ieşenilor, e cel care îşi doreşte să colaboreze cu el şi la Iaşi, după ce au făcut-o deja la Dinamo.

CSMS Iaşi a câştigat cu 1-0 disputa cu Astra Giurgiu, programată duminică seara, în Copou. Unicul gol a fost marcat de Andrei Cristea, în minutul 68.

Chiar dacă distanţa faţă de locul 6 s-a mărit la 7 puncte după rezultatele din runda precedentă, ieşenii nu au renunţat definitiv la ideea caificării în play-off. Pentru a mai avea şanse, CSM Poli trebuie să câştige meciul cu Astra din Copou, programat duminică, de la ora 18.00, iar apoi să aibă un parcurs fără greşeală, sperând totodată la un joc favorabil al rezultatelor.

FCSB s-a calificat lejer în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 3-0 (1-0), joi seara, la Timișoara, în ultimul meci din oprimi.

CSM Poli Iași s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marți, după ce a învins în deplasare formația de liga a treia Unirea Slobozia, cu scorul de 2-0 (1-0), în primul meci din optimile de finală ale competiției.

Dinamo București a învins-o pe CSM Poli Iași cu scorul de 2-1 (1-1), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii I de fotbal.